O násLetní pobytyZimní pobytyMimosezónní pobytyTermíny a ceny létoTermíny a ceny zimaVšeobecné podmínkyInformační cestySlevyKontakty

Projektové vyučování v praxi

Projekt Český kras 1 - Zlatý kůň

Pro školy nabízí JEKA program - projektové vyučování v Českém krasu, tedy v oblasti, ve které je mimořádné soustředění přírodních jevů, kulturně historických událostí a krásné přírody.

  • Koncept projektu je postaven na školním výletu do Českého krasu s cílem ověřit teoretické znalosti ze školy na přírodních jevech oblasti.
  • Pro akci byla vybrána procházka po naučné stezce „ZLATÝ KŮŇ“, která na 11 panelech poskytuje množství témat pro práci podle průřezových témat ve školních vzdělávacích programech.
  • Učitel, vedoucí projektu, dostane k dispozici vzorový ověřený projekt, vypracovaný pro modelovou skupinu, který použije v plném rozsahu nebo může do projektu zapracovat vlastní aktuální témata. Pracovní úkoly jsou formulovány v pracovním listu ve třech věkových kategoriích. Zadání úkolů je sestaveno tak, aby vedlo žáky ke komplexnímu myšlení v rámci podpory rozvoje klíčových kompetencí.
  • Pro teoretickou část obdrží vedoucí projektu před cestou pro přípravu žáků projekt s přílohami, který použije i při procházce po naučné stezce. Součástí podkladových materiálů je rovněž turistická mapa oblasti v měřítku 1:50 000.

Zajištěním dopravy, stravy a ubytování řeší JEKA cenově dostupný školní výlet. Výhodné ubytování pro školy v ubytovacích domech v Řevnicích a Srbsku s kapacitou od 15 do 70 lůžek.